Την Πέμπτη 8 Ιουνίου πραγματοποιήσαμε την τελευταία μας εκπαιδευτική επίσκεψη για το σχολικό έτος 2016-17.

Το σύνολο των μαθητών του Σχολείου μας επισκέφθηκε αθλητικές εγκαταστάσεις. Τα παιδιά έπαιξαν, χόρεψαν, αθλήθηκαν και ήρθαν σε επαφή με λιγότερο γνωστά αγωνίσματα (πχ τοξοβολία).

Ο ενθουσιασμός των παιδιών ήταν έκδηλος και ευχόμαστε να μας δοθεί ανάλογη ευκαιρία και κατά την επόμενη σχολική χρονιά!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας, μας πρόσφεραν μια εξαιρετική βραδιά χορεύοντας στο 14ο Φεστιβάλ Χορού.

Τα παιδιά χόρεψαν χορούς από τα μέρη της Μικράς Ασίας, ντυμένα με παραδοσιακές φορεσιές.

Την Κυριακή 28 Μαΐου 2017 το Σχολείο μας συμμετείχε στη γιορτή βράβευσης του προγράμματος ανακύκλωσης "Follow Green" που έγινε από το Δήμο Παλλήνης.

FollowGreen1

Τα παιδιά του σχολείου μας γεύονται στοιχεία του Γαλλικού πολιτισμού.

Φτιάχνουν και δοκιμάζουν κρέπες με τη βοήθεια της δασκάλας των Γαλλικών,

Πειραματισμός με το μικροσκόπιο.