Καμαρώσαμε τους μαθητές και τις μαθήτριες των Δ', Ε' και Στ' τάξεων που πήραν μέρος στην καθιερωμένη παρέλαση για την εθνική μας εορτή.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν.

Οι μαθητές της Στ' τάξης του Σχολείου μας, με το αφιέρωμά τους στην εθνική μας επέτειο, μας παρουσίασαν μια άρτια ιστορική αναδρομή. Κυρίως όμως, μας άγγιξαν συναισθηματικά με τη ζωντάνια και την πηγαία έκφρασή τους. Στο αφιέρωμα αυτό, παρουσίασαν θεατρικά δρώμενα, τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές της Στ΄τάξης και τους δασκάλους τους για την εξαίρετη συλλογική δουλειά που παρουσίασαν.

Όλα τα παιδιά συμμετείχαν στη γιορτή, δραματοποιώντας αποκριάτικα τραγούδια και παίζοντας διασκεδαστικά παιχνίδια.

Παρουσίασαν αποκριάτικα έθιμα, χόρεψαν, τραγούδησαν και έστειλαν ευχές για τη Σαρακοστή.

Εικόνες από την Χριστουγεννιάτικη Γιορτή στο Σχολείο μας που περιελάμβανε πολλές και ευχάριστες εκπλήξεις για τους μαθητές.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς που συμμετείχαν ενεργά στη δημιουργία ευχάριστης εορταστικής αρμόσφαιρας.

Την Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου στον χώρο του σχολείου έγινε το Χριστουγεννιάτικο Bazaar.

Ευχαριστούμε όλους όσους το επισκέφθηκαν και το υποστήριξαν καθώς και όσους εργάστηκαν για την πραγματοποίησή του με επιτυχία.