Την Τρίτη 13/6/2017 οι μαθητές και μαθήτριες της Δ' τάξης παρουσίασαν με μεγάλη επιτυχία το έργο του Ουίλιαμ Σαίξπηρ "Όνειρο θερινής νυκτός" στην αίθουσα πολλαπλών εκδηλώσεων του Σχολείου μας.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και σε όλους όσοι συνέβαλλαν στην πραγματικά εντυπωσιακή προετοιμασία και απόδοση του έργου.

Φωτογραφίες από τη γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς 2016-2017.

Καλό Καλοκαίρι!

Καμαρώσαμε τους μαθητές και τις μαθήτριες των Δ', Ε' και Στ' τάξεων που πήραν μέρος στην καθιερωμένη παρέλαση για την εθνική μας εορτή.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν.

Οι μαθητές της Στ' τάξης του Σχολείου μας, με το αφιέρωμά τους στην εθνική μας επέτειο, μας παρουσίασαν μια άρτια ιστορική αναδρομή. Κυρίως όμως, μας άγγιξαν συναισθηματικά με τη ζωντάνια και την πηγαία έκφρασή τους. Στο αφιέρωμα αυτό, παρουσίασαν θεατρικά δρώμενα, τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές της Στ΄τάξης και τους δασκάλους τους για την εξαίρετη συλλογική δουλειά που παρουσίασαν.

Όλα τα παιδιά συμμετείχαν στη γιορτή, δραματοποιώντας αποκριάτικα τραγούδια και παίζοντας διασκεδαστικά παιχνίδια.

Παρουσίασαν αποκριάτικα έθιμα, χόρεψαν, τραγούδησαν και έστειλαν ευχές για τη Σαρακοστή.