ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Ταχ. Δ/νση : Γαργηττού 83

Τ.Κ. – Πόλη: 153- 44 Γέρακας

Δ/ντρια: Μανδρώνη Μίγγινα Βαρβάρα

e-mail:     Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

(Τηλέφωνο: 210 6618649

(Fax:      210 6611100

ΚΟΙΝ:

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ΤΑΞΗΣ

Δικαίωμα εγγραφής έχουν οι γεννηθέντες το έτος 2010.

Σύμφωνα με το Π.Δ 201/1998 & Ν.4238/2014 απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄τάξη είναι τα εξής:

1. Πιστοποιητικό γέννησης του παιδιού, το οποίο αναζητείται από το σχολείο μέσω του πληροφοριακού Συστήματος, σε  περίπτωση μη εύρεσης ο γονέας υποχρεούται να το προσκομίσει.

Οι αλλοδαποί προσκομίζουν Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης.

1. Επίδειξη του βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού, στο οποίο φαίνεται ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας (Α.Δ.Υ.Μ)
  3. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.
  4. Αποδεικτικό στοιχείο που φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (Λογαριασμό Δ.Ε.Η, Ε.Υ.Δ.Α.Π, Ο.Τ.Ε, συμφωνητικό ενοικίασης κ.λ.π)

Οι εγγραφές πραγματοποιούνται από την 1η έως την 21η Ιουνίου 2016 και ώρες 11:30 π.μ έως 13:30  στον χώρο του γραφείου και σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας.

Η Διευθύντρια

Μανδρώνη Μίγγινα Βαρβάρα